Roundtables

Yuvarlak Masa Toplantıları

AB Bilgi Merkezi, Kıbrıs Türk toplumunun ihtiyaçları ve AB öncelikleri doğrultusunda çeşitli uzmanların katılımlarıyla AB politikaları ve bunların uygulanmaları ile ilgili katılımcıları aydınlatmaya yönelik çeşitli yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirmektedir.

Workshops and Trainings

Çalışma Grupları ve Eğitimler

AB Bilgi Merkezi, konularında uzman kişilerle işbirliği ile düzenlenen çalışma grupları ve eğitimler ile AB politikaları ve değerleri hakkında toplumu aydınlatmayı amaçlamaktadır.

Cultural events

Kültürel Faaliyerler

AB Bilgi Merkezi, çeşitli sergiler ve müzik performansları ile hem bilgi merkezinde hem de diğer mekanlarda Avrupa'nın sanata bakış açısını sunacağı faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Film Gösterimleri

Hem Avrupa'yla ilgili hem de küresel sorunlara dikkat çekmek ve AB politikaları ve değerlerine vurgu yapmak amacıyla AB Bilgi Merkezi tarafından çeşitli etkinlikler dahilinde film gösterimleri yapılmaktadır.

Competitions

Yarışmalar

AB Bilgi Merkezi, çeşitli AB politikalarına ve değerlerine vurgu yapmak amacıyla belli yaş grupları için yıl boyunca bir çok sanat, fotoğraf ve kompozisyon yarışmaları düzenlemektedir.