Proje

AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin yasal ve politik düzenlemeleri ile AB yardım programı konularında bilgilendirmeler yaparak Kıbrıs Türk toplumunu Avrupa Birliği’ne yakınlaştırmayı amaçlamaktadır.

AB Bilgi Merkezi olarak esas amacımız, toplumun bilgi düzeyini, farkındalığını ve tüm programları, politikaları ve değerleri ile birlikte Avrupa Birliği bilincini arttırmaktır.

AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin mevzuatı, politikaları, programları ve destek olanakları ile ilgili Kıbrıs Türk toplumunun sorularına yanıt vermek, tavsiyelerde bulunmak ve gerekli bilgilendirmeleri yaparak topluma destek olmak amacıyla yerel ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet sunacaktır.

AB Bilgi Merkezi halka açık olup ayrıca düzenlenecek çeşitli etkinliklerle sivil toplum örgütleri, medya mensupları, akademisyenler, okullar, şirketler ve kırsal bölgelerdeki toplum üyelerine de ulaşmayı amaçlamaktadır.

 
 

Ekibimiz

Ekibimizin her bir üyesi kendi alanlarında uzmanlaşmış olup AB Bilgi Merkezi ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına uygun her türlü bilgiyi sağlama konusunda yardımcı olacaklardır.

Activities

AB Bilgi Merkezi, tüm toplum bireylerinin, grupların ve organizasyonların ilgi alanları ve ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla çeşitli çalışmalar, kurslar, paneller, çocuk aktiviteleri, münazaralar, eğitim seansları ve kültürel etkinlikler sunmaktadır.

Yuvarlak Masa Toplantıları:

AB Bilgi Merkezi, Kıbrıs Türk toplumunun ihtiyaçları ve AB öncelikleri doğrultusunda çeşitli uzmanların katılımlarıyla AB politikaları ve bunların uygulanmaları ile ilgili katılımcıları aydınlatmaya yönelik çeşitli yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirmektedir.

Çalışma Grupları ve Eğitimler:

AB Bilgi Merkezi, konularında uzman kişilerle işbirliği ile düzenlenen çalışma grupları ve eğitimler ile AB politikaları ve değerleri hakkında toplumu aydınlatmayı amaçlamaktadır.

Kültürel Faaliyerler:

AB Bilgi Merkezi, çeşitli sergiler ve müzik performansları ile hem bilgi merkezinde hem de diğer mekanlarda Avrupa'nın sanata bakış açısını sunacağı faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Film Gösterimleri:

Hem Avrupa'yla ilgili hem de küresel sorunlara dikkat çekmek ve AB politikaları ve değerlerine vurgu yapmak amacıyla AB Bilgi Merkezi tarafından çeşitli etkinlikler dahilinde film gösterimleri yapılmaktadır.

Yarışmalar:

AB Bilgi Merkezi, çeşitli AB politikalarına ve değerlerine vurgu yapmak amacıyla belli yaş grupları için yıl boyunca bir çok sanat, fotoğraf ve kompozisyon yarışmaları düzenlemektedir.